КАФЕДРА ВІЙСЬКОВОЇ ЗАГАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ – СІМЕЙНОЇ МЕДИЦИНИ

Кафедра військової загальної практики – сімейної медицини є структурним підрозділом Української військово-медичної академії, входить до складу факультету підготовки військових лікарів. Створена 16 вересня 1998 року. На базі кафедри здійснюється післядипломна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації лікарів за спеціалізаціями “Загальна практика – сімейна медицина”, “Дерматовенерологія” і “Неврологія”, а також підвищення кваліфікації молодших спеціалістів з медичною освітою за спеціальностями “Лікувальна справа” і “Сестринська справа” військовослужбовців Міністерства оборони України, інших структур Сектору безпеки і оборони, працівників Збройних Сил України й інших силових структур і відомств та працівників цивільної системи охорони здоров’я.

Н396 – військових лікарів загальної практики для сухопутних військ 98 – для повітряних сил 47 – для військово-морських сил 73 – для інших силових структур і відомств (33 – для Національної гвардії, 23 – для Державної прикордонної служби, 8 – для Державної служби України з надзвичайних ситуацій і 9 – для Державної спеціальної служби транспорту)

На кафедрі пройшли спеціалізацію і підвищення кваліфікації понад 4-х тисяч лікарів і молодших спеціалістів з медичною освітою. Виконано і захищено 18 кандидатських (наразі освітньо-науковий ступінь вищої освіти доктор філософії) і 4 докторські дисертації, присвоєно 12 вчених звань доцента і 2 вчених звання професора, отримано понад 150 патентів на винаходи і корисні моделі, 12 авторських свідоцтв та понад 70 свідоцтв на раціоналізаторські пропозиції, понад 40 інноваційних розробок та технологій.

...
Начальник кафедри військової загальної практики–сімейної медицини кандидат медичних наук, доцент, полковник медичної служби
Куц Т.В.

Співробітники кафедри 8 разів становились переможцями Всеармійських конкурсів “Кращий винахід року у Збройних Силах України” в номінації “Медицина” (2005, 2006, 2007, 2008, 2010, 2012, 2015, 2019 роки), двічі – сумісних конкурсів Київської міської державної адміністрації та Президії Національної академії медичних України “Інтелектуальний потенціал молодих вчених – місту Києву” (2004-2005 роки), отримували академічні премії Президії Національної академії медичних наук України (2004 рік) та двічі – премії Президента України для молодих учених (2015, 2018 роки).

Основні завданнями кафедри:

  • Підготовка, перепідготовка та удосконалення (підвищення кваліфікації) лікарів за спеціалізаціями “Загальна практика – сімейна медицина”, “Дерматовенерологія” і “Неврологія”, молодших спеціалістів з медичною освітою за спеціальностями “Лікувальна справа” і “Сестринська справа” військовослужбовців Міністерства оборони України, інших структур Сектору безпеки і оборони, працівників Збройних Сил України й інших силових структур і відомств та працівників цивільної системи охорони здоров’я.
  • Створення потужної навчально-матеріальної бази та впровадження передових технологій діагностики і сучасних методів лікування в практику лікаря загальної практики – сімейної медицини.
  • Проведення наукових досліджень з проблем військової загальної практики – сімейної медицини та удосконалення системи надання амбулаторно-поліклінічної допомоги в умовах сучасних збройних конфліктів і ринкової економіки. Зокрема:
  • Вивчення факторів ризику, етіопатогенетичних та клініко-діагностичних особливостей розвитку найпоширеніших захворювань у військовослужбовців в загально-лікарській практиці;
  • Оцінка відповідності та удосконалення лікувально-діагностичних заходів при найпоширеніших захворюваннях у військовослужбовців в загально-лікарській практиці;
  • Дослідження особливостей первинної і госпіталізованої захворюваності військовослужбовців різних силових структур і відомств за основними класами хвороб задля її зниження і подовження професійного довголіття.
  • Впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в практику навчання військового лікаря загальної практики – сімейної медицини.
  • Підготовка науково-педагогічних працівників з числа докторантів, ад’юнктів, магістрів та комплектування кафедри високо-професійним викладацьким складом.

Перспективні напрямки розвитку кафедри:

  • Розробка комплексу заходів з надання первинної медичної допомоги, медичної реабілітації постраждалих в сучасних збройних конфліктах згідно стандартів НАТО, надзвичайних ситуаціях природного та техногенного походження.
  • Розвиток співпраці та надання медичних та освітніх (в галузі медицини) послуг медичним закладам усіх форм власності, страховим компаніям та приватним особам на договірних засадах.
  • Удосконалення системи надання амбулаторно-поліклінічної допомоги, оптимізація діагностичних алгоритмів з впровадженням сучасних методів діагностики в практику лікаря загальної практики – сімейної медицини.
  • Оптимізувати та впровадити в роботу навчальний блок діагностичних методів ранньої діагностики найпоширеніших захворювань військовослужбовців.
  • Удосконалити і доукомплектувати навчальний тематичний кабінет лікаря загальної практики – сімейної медицини згідно з сучасних вимог.
  • Удосконалення інформаційного порталу кафедри та впровадження сучасних технічних засобів освітнього процесу, розвиток дистанційних комп’ютерних технологій.
  • На виконання Державної програми “Здоров`я 2020: Український вимір” розробка комплексу заходів щодо підвищення поінформованості лікарів та військовослужбовців з питань здорового способу життя, зміцнення та збереження здоров`я.
  • Розширити та удосконалити співпрацю з відділенням рефлексотерапії Національного військово-медичного клінічного центру “ГВКГ”, клінікою нетрадиційних методів лікування та реабілітації Військово-медичного клінічного центру професійної патології особового складу ЗС України (м. Ірпінь), відділеннями медичної реабілітації та фізіотерапії і народної та нетрадиційної медицини клініки терапії Головного військово-медичного клінічного центру (ЦКГ) Державної прикордонної служби України, поширити впровадження інноваційних технології реабілітації та відновлювального лікування.
  • Опанування додаткових спеціальностей, зокрема “Медична реабілітологія”.
  • Сформувати і укомплектувати навчальний косметологічний кабінет.

В 2019-2020 навчальному році штат кафедри становить 22 посади науково-педагогічних працівників і 2 посади допоміжного складу. В цьому навчальному році на кафедрі на постійній основі працюють 5 докторів медичних наук, 7 кандидатів медичних наук, 2 професори, 7 доцентів і 1 Заслужений лікар України. Майже всі науково-педагогічні працівники кафедри мають вищі кваліфікаційні категорії за лікарськими спеціальностями “Загальна практика – сімейна медицина”, “Терапія”, “Кардіологія”, “Дерматовенерологія”, “Неврологія”, “Ревматологія”, “Гастроентерологія”, “Ендокринологія”, “Організація і управління охороною здоров’я”, “Інфекційні хвороби”. Майже всі науково-педагогічні працівники – військовослужбовці мають практичний досвід медичного забезпечення сучасних збройних конфліктів – приймали участь в медичному забезпеченні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації в Донецькій і Луганській областях.

Освітня діяльність

Положення про кафедру