Кафедра військової токсикології, радіології та медичного захисту

Українська військово-медична академія

 

Кафедра військової токсикології, радіології та медичного захисту


Начальник кафедри доктор медичних наук, професор, полковник медичної служби
Устінова Л.А.

Кафедра військової токсикології, радіології та медичного захисту створена 21 липня 1993 року при Українському державному медичному університеті (УДМУ) ім. акад. О.О. Богомольця у складі військово-медичного відділення на основі Директиви Головного штабу Збройних Сил України від 15.06. 1993 року.

Начальник кафедри – доктор медичних наук, професор, полковник медичної служби Устінова Людмила Анатоліївна.

Основні завдання кафедри:

  1. Підготовка студентів вищих медичних навчальних закладів (м. Києва) за програмою офіцерів медичної служби запасу.
  2. Підготовка військових лікарів - магістрів медицини (фармації).
  3. Підготовка військових лікарів оперативно-тактичного рівня.
  4. Перепідготовка та удосконалення військових лікарів і провізорів для Збройних Сил та інших військових формувань України.
  5. Підвищення кваліфікації викладачів кафедр екстремальної та військової медицини вищих медичних навчальних закладів.
  6. Оптимізація системи медичного захисту особового складу військових частин в умовах потенційної хімічної та радіаційної небезпеки мирного часу.
  7. Наукове обґрунтування медичного захисту особового складу військових частин на воєнний час в умовах радіаційної та хімічної небезпеки.
  8. Вивчення стану здоров’я військовослужбовців в залежності від впливу факторів навколишнього середовища.
  9. Медико-токсикологічна характеристика спеціальних засобів подразнюючої дії та оцінка лікувальної ефективності медичних засобів захисту від них.

Сьогодні на кафедрі працюють 3 доктори медичних наук: (2 – професори, 1 – старший науковий співробітник) та 4 кандидати медичних наук (3 – доценти, 1 – старший науковий співробітник).

За 20 років співробітники кафедри брали участь у виконанні 22 науково-дослідних робіт. Працівниками, ад’юнктами та здобувачами кафедри захищено 4 докторських та 8 кандидатських дисертацій. Опубліковано більше 600 наукових праць. Науковці кафедри відомі і за межами країни: плідною є постійна міжнародна співпраця в галузі захисту від хімічних загроз з Організацією із заборони хімічної зброї під егідою ООН та з Організацією наукових досліджень та технологій (RTO) NATO.