Кафедра загальновійськових дисциплін з (КМП)

Українська військово-медична академія

 

Кафедра загальновійськових дисциплін з (КМП)


Начальник кафедри загальновійськових дисциплін (з КМП) УВМА, кандидат історичних наук, доцент, полковник
Нікітюк О.В.

Кафедра загальновійськових дисциплін (з курсом мовної підготовки) Української військово-медичної академії була створена 30 грудня 1994 року. Кафедру очолювали кандидат воєнних наук, доцент Корнієнко О.Г. (1994-2002 рр.), кандидат воєнних наук, доцент Андрейко Я.Т. (2002-2006 рр.), кандидат технічних наук, доцент Шугалій Є.П. ( 2006-2017 рр.). З лютого 2017 року кафедру очолює кандидат історичних наук, доцент, полковник Нікітюк О.В. На кафедрі здійснюється підготовка, перепідготовка та удосконалення військових лікарів і провізорів для Збройних Сил та інших силових структур України; підготовка студентів медичних вузів м. Києва за програмою підготовки офіцерів медичної служби запасу; підвищення кваліфікації викладачів кафедр медицини катастроф та військової медицини вищих медичних навчальних закладів України. На кафедрі викладають наступні дисципліни:

 • бойове забезпечення військ (сил);
 • управління повсякденною діяльністю військ;
 • загальна тактика;
 • загальновійськова підготовка (військова топографія, стройова підготовка, Статути ЗС України, морально-психологічне забезпечення, робоча карта командира, вогнева та інженерна підготовка, засоби зв’язку);
 • військове законодавство та міжнародне гуманітарне право;
 • фізичне виховання та спеціальна фізична підготовка;
 • іноземна мова;

Основні завдання кафедри:

 1. Проведення наукових досліджень з дисциплін кафедри.
 2. Забезпечення вихідною обстановкою для проведення групових вправ з організації медичного забезпечення військ (сил).
 3. Розробка єдиних програм викладання загальновійськових дисциплін та загальної тактики для кафедр медицини катастроф та військової медицини вищих медичних навчальних закладів України, які проводять навчання студентів за програмами підготовки офіцерів медичної служби запасу та забезпечення їх навчально-методичними матеріалами.
 4. Підготовка слухачів факультету підготовки військових лікарів.
 5. Проведення занять з офіцерами медичної служби, які проходять перепідготовку та підвищення кваліфікації з дисциплін кафедри.
 6. Перепідготовка і підвищення кваліфікації викладачів загальновійськової та тактики кафедр медицини катастроф та військової медицини вищих медичних навчальних закладів України.
 7. Навчання студентів Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, Київського медичного університету, Міжнародної академії екології та медицини за програмою підготовки офіцерів медичної служби запасу з загальновійськових дисциплін та загальної тактики.

На кафедрі 9 посад науково-педагогічних працівників. На постійній основі працюють два кандидати наук, три доценти. За сумісництвом на працюють два кандидати наук, професор і доцент. Кафедра ЗВД (з КМП) співпрацює з профільними кафедрами НУОУ ім. Івана Черняховського. Колектив кафедри докладає максимум зусиль щодо удосконалення навчально-виховного процесу та покращення якості підготовки кваліфікованих лікарів для Збройних Сил та інших силових структур держави.